avance
07 بهمن 1401 - 03:45

پاسخ موشکی مقاومت فلسطین به جنایت جنین/ عسقلان هدف قرار گرفته شد

اراضی اشغالی فلسطین هدف حمله راکتی قرار گرفت و این حمله باعث فعال شدن سامانه گنبد آهنین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بامداد روز جمعه اراضی اشغالی فلسطین هدف حمله راکتی قرار گرفت و این حمله باعث فعال شدن سامانه گنبد آهنین شد.

پایگاه خبری عبری زبان انتلی تایمز در این ارتباط اعلام کرد که گروه‌های مقاومت در نوار غزه تهدیدات خود را عملی کرده و هم اکنون در حال حمله راکتی به عسقلان در پاسخ به کشتار جنین هستند.

منابع عبری زبان اعلام کردند که حداقل ۴ راکت در ساعات ابتدایی بامداد جمعه از نوار غزه به سمت شهر اشغالی عسقلان شلیک شده است.

همچنین گفته شد که دو موشک نیز از نوار غزه به سمت شهر اشغالی عسقلان شلیک شده که سامانه گنبد آهنین یکی از آن‌ها را رهگیری و ساقط کرده و موشک دیگر هم به منطقه‌ای باز اصابت کرده است.

در همین ارتباط نیز، «آساو بوزیلو»، روزنامه‌نگار اسرائیلی اعلام کرد که منتظر پاسخ ارتش به شلیک راکت از سمت نوار غزه هستیم، این اولین پاسخ دولت جدید خواهد بود که قبل از سفر قریب الوقوع وزیر خارجه آمریکا انجام می‌گیرد.

گفته شده است که این حمله توسط جهاد اسلامی فلسطین انجام شد و خبرنگار کانال ۱۳ عبری پیش بینی کرد که به احتمال زیاد ارتش به شلیک موشک از نوار غزه پاسخ خواهد داد.

همچنین خبرنگار کانال ۱۲ در سخنانی هنگام ارائه گزارش زنده از این رویداد گفت: «ما به یک شب بسیار پرتنش می‌رویم، ارتش به شدت علیه نوار غزه پاسخ خواهد داد.»

این حمله موشکی ساعاتی پس از هجوم نظامیان صهیونیستی به جنین صورت گرفته است.

در حمله بی سابقه نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین، ۹ فلسطینی شهید و دست کم ۲۰ نفر زخمی شدند. فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری از جمله قدس اشغالی، رام الله، بیت لحم، نابلس و همچنین نوار غزه در محکومیت جنایت صهیونیست‌ها تظاهرات کردند و دست به اعتصاب عمومی زدند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم ضمن درخواست برگزاری جلسه اضطراری برای بررسی تحولات اردوگاه جنین، در کرانه باختری عزای عمومی اعلام و دستور نیمه افراشته شدن پرچم‌های فلسطین را صادر کرد و پس از آن «نبیل ابورودینه» سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: «تصمیم گرفتیم در پاسخ به حمله اردوگاه جنین، هماهنگی امنیتی با اسرائیل را متوقف کنیم.»

سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این خصوص اعلام کرد: «همکاری امنیتی با اسرائیل دیگر وجود ندارد. خواستار دستور فوری شورای امنیت سازمان ملل برای صدور قطعنامه حمایتی از مردم فلسطین هستیم. به دادگاه کیفری بین‌المللی می‌رویم تا پرونده جنین را به پرونده‌های قبلی اضافه کنیم. (محمود) عباس از جناح‌های فلسطینی خواست یک نشست اضطراری برای توافق بر سر چشم اندازی جامع برای مقابله با تجاوزات (اشغالگران صهیونیست) برگزار کنند.»

ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص عملیات در جنین ادعا کرد: یک هسته وابسته به جهاد اسلامی در جنین هدف قرار گرفت و ۳ نفر از اعضای آن کشته شدند. رسانه‌های رسمی رژیم صهیونیستی هم پس از این عملیات وحشیانه اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در حال برگزاری رایزنی‌های امنیتی برای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در صورت وقوع تنش‌های احتمالی پس از جنایت جنین است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000291