avance
18 بهمن 1401 - 19:11

شوک صهیونیست‌ها از ظهور مبارزان قسامی در اریحا

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی نوشت: ظهور مبارزان قسامی (شاخه نظامی جنبش حماس) در اریحا مقامات اسرائیلی و تشکیلات خودگردان را غافلگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه عبری زبان هاآرتص امروز سه شنبه اعلام کرد که ظهور گروه وابسته به قسام در منطقه اریحا، نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه تشکیلات خودگردان و سرویس‌های امنیتی وابسته به آن را هم غافلگیر کرد.

این روزنامه افزود که اریحا شهری گردشگری است و بر خلاف دیگر شهرهای کرانه باختری همچون نابلس و جنین، کمتر دیده شده که در آن درگیری مسلحانه رخ دهد یا تشکیلات سازمانی گسترده مقاومت در آن وجود داشته باشد.

روزنامه مذکور به نقل از یک منبع امنیتی فلسطینی آورده است که آنچه روز گذشته در اریحا اتفاق افتاد، حاکی از آن است که تشکیلات خودگردان باید حواسش به تلاش‌های حماس برای تشکیل تیم‌های مسلح در هر نقطه از اراضی فلسطینی باشد.

به نوشته هاآرتص، شهر اریحا در کنار رام الله بیشترین ارتباط را با نهادهای تحت امر تشکیلات خودگردان دارد و آکادمی آموزش افسران پلیس، دانشگاه استقلال و زندان مرکزی اریحا نیز در این منطقه واقع شده‌اند.

گفتنی است در روزهای اخیر مبارزان فلسطینی در چندین عملیات تیراندازی تجمع نظامیان صهیونیست و اماکن صهیونیستی در شهر اریحا را هدف قرار داده اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025824