avance
04 خرداد 1402 - 16:01

سمنان بالاترین میزان اشتغال در کشور را به خود اختصاص داد

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان سمنان بالاترین میزان اشتغال در کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دامغان، علی‌اکبر علیزاده، نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دامغان در سالن جلسات دانشگاه دامغان ضمن عرض تبریک سوم خرداد، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و دهه کرامت اظهار کرد: کسب موفقیت‌های پی‌درپی ملی استان سمنان را به استاندار تبریک می‌گویم.

وی بیان کرد: توسعه اشتغال یکی از موفقیت‌های ارزنده استان سمنان بود که کمترین میزان بیکاری و بالاترین میزان اشتغال در کشور را استان سمنان به خود اختصاص داد.

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دستاورد در تاریخ پس از انقلاب اسلامی کم‌سابقه است و باید برای تقویت بیش از پیش آن تلاش کنیم، گفت: در سال ۱۴۰۱ نرخ رشد صنعت در کشور هشت درصد و در شهرستان دامغان ۳۳ درصد بود که امری بی‌سابقه است.

علیزاده اضافه کرد: سهم شهرستان دامغان از تولید ناخالص استان سمنان ۱۴.۸ درصد است که عمده آن مربوط به پسته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کوشش خواهیم‌ کرد تا شهرستان دامغان رتبه نخست را در زمینه رشد تولید در استان سمنان به خود اختصاص دهد، خاطرنشان کرد: طی ۲ سال گذشته به اندازه ۳۰ سال رشد سخت‌افزاری در حوزه شهرک صنعتی دامغان را داشتیم.

پایان پیام/۷۴۰۰۷/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238075